GLASS & CERAMICS / Ceramics / Urn 8689368
*
nr 868 9368
URN
ceramics, China, Tangdynastin, height: 46. glasyrskador,
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
Estimate:
3000
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 6 2014
at 19:17:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/1 17:55:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
URN
nr 868 9368
URN
ceramics, China, Tangdynastin, height: 46. glasyrskador,
keramik, Kina, höjd: 46. glasyrskador
Estimate: | 3000 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 6 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/1 17:55:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.